
Wilton Candy Melts Dekorationsset
Om Wilton
Wilton gör ditt kalas lite roligare! Wilton har tillverkat produkter till det mesta inom bakning och dekoration av bakverk i 85 år. Wiltons produkter riktar sig till både barn och vuxna, och de har produkter för både stora och små högtider.
Produktinformation
- Kontakt 0920-12210
- 120 dagars öppet köp
- Fri frakt över 499 kr
- Fria returer
Candy Melts Dekorationsset från Wilton med tre olika tyllar i plast, en tyllkoppling och ett lock till kopplingen. Setet tål mikrovågsugn för att du enkelt ska kunna smälta Candy Melts eller choklad direkt i en spritspåse med kopplingen i (och med locket på), och sedan är det bara att ta bort locket och skruva på önskad tyll och börja dekorera dina kakor, praliner eller cake pops!
- Instruktioner på engelska finns på förpackningen
- Spritpåsar köper du separat
Melts | På grund av temperaturskillnader under transporten och förvaring kan chokladen smälta och klumpa ihop sig. Detta påverkar inte produktens egenskaper och det är bara att fördela i mindre bitar. |
Referens | 1904-1021 |
Kategorier | Tårttillbehör, Spritsar och Tyllar, Cake Pops, Bakset - Dekorationsset, Student-och Examenspresenter |